10/05/15 - 17:27h

Lajović bolji od Ćorića! (ATP Rim)

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u glavni žreb Masters 1000 turnira u Rimu! Srbin je u poslednjem kolu kvalifikacija eliminisao prvog nosioca, Hrvata, Bornu Ćorića, rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:4, nakon jednog sata i 16 minuta igre.

D. Lajović66
B. Ćorić14

Lajovic Nadal 1

Dušan Lajović je tokom čitavog duela bio bolji i sasvim zasluženo je eliminisao prvog nosioca u kvalifikacijama, te se tako plsairao u glavni žreb petog Mastersa sezone, u kome se već nalaze, od Srba, Novak Đoković i Viktor Troicki.

Meč je počeo sigurnim servisima našeg tenisera, a onda je u drugom gemu Srbin imao tri brejk prilike, uspeo je da iskoristi treću, a potom i materijalizuje stečeno za startnih 3:0. U nastavku se Borna loše snašao, dozvolio je Lajoviću još jeddnom da mu oduzme servis, te je naš teniser nakon 27 minuta igre osovjio uvodni set rezultatom 6:1.

U drugom setu Hrvat se već na startu suočavao sa brejk loptama za našeg tenisera, ali je uspeo da se odbrani i lakše uđe u set. U nastavku su teniser odlično servirali, lako osvajali gemove pri svojim servisima, ali je onda u sedmom Dušan Lajović načinio odlučujući korak ka plasmanu u glavni žreb turnira u Rimu. Srbin je iskoristio prvu brejk šansu, a potom nije dozvolio Borni ni da pomisli da može vratiti izgubljeno, te je nakon deset odigranih gemova rezultat bio 6:4 za tenisera iz Srbije.

Turnir u glavnom gradu Italije igra se za nagradni fond od 3,8 miliona evra.

Teme:   ATP, Borna Ćorić, Dušan Lajović, Hrvatska, Kvalifikacije, Masters, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti