09/11/14 - 22:02h

Kvitova podarila Češkoj novu titulu! (Fed Kup finale)

Teniska reprezentacija Češke osvojila je titulu u FED kupu, pošto je drugog dana finala sa Nemačkom povela sa nedostižnih 3:0. Odlučujući poen Čehinjama donela je Petra Kvitova, koja je pobedila Anđeliku kerber sa 7:6 (7:5), 4:6, 6:4 posle dva sata i 57 minuta igre.

P. Kvitova746
A. Kerber664

Petra-Kvitova-img24116_668

Češka je tako osvojila treću titulu u elitnom takmičenju u poslednje četiri godine, pošto su se titulom okitile i 2011. i 2012. godine. Nemačka se našla u finalu prvi put posle 1992. godine, kada je trijumfovala u Fed Kupu.

Posle prvog dana, Češka je vodila sa 2:0, Kvitova je savladala Andreu Petković sa 6:2, 6:4, a potom je Lusi Safarova bila bolja od Kerberove sa 6:4, 6:4.

Prvi set je bio pravi maraton, Kerber je prva stigla do brejka i prednosti od 4:2, da bi duplirala prednost brejka i pri rezultatu 5:2 servirala za set. No, Kvitova je uspela da se vrati i poravna na 5:5. Posle toga su teniserke razmenile još po jedan brejk, da bi maratonski set bio odlučen u taj-brejku, u kome je više koncentacije imala češka teniserka, pa je rezultatom 7:5 povela u setovima.

Kvitova bolje otvara drugi set i posle brejka dolazi do prednosti od 3:0. Kerber uspeva da uzvrati i poravna na 3:3, da bi u desetom gemu, pri vođstvu od 5:4, izvršila pritisak na servis Čehinje i sa 6:4, stigla do izjednačenja.

U odlučujućem setu, Kerber je prva zadala udarac i stigla do brejka. Imala je prednost od 4:2, ali je onda usledila pobednička serija Kvitove od četiri gema u nizu, pa je Čehinja rezultatom 6:4 slavila veliki trijumf.

Teme:   Anđelika Kerber, Fed kup, Finale, Petra Kvitova, Rang Lista, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista