19/06/18 - 16:44h

KVINS: Novak startovao pobedom!

Srpski teniser Novak Đoković ostvario je pobedu u prvom kolu ATP turnira u Kvinsu.

N. Đoković66
Dž. Milman21

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

On je trijumfovao nad Australijancem Džonom Milmanom u meču koji je trajao 67 minuta.

I SET

Na startu prvog seta poveo je Milman. Novak je u četvrtom gemu napravio brejk i sa 3:2 preuzeo vođstvo. Od tada, pa sve do kraja seta bio je dominatan. Još jednom je napravio brejk, dobio još tri gema i ovaj deo meča dobio rezultatom od 6:2.

II SET

Na startu drugog meča desila se neuobičajena situacija. Na terenu se uključio sigurnosti alarm zbog čega je meč na nekoliko trenutaka prekinut, ali se ubrzo nakon toga nastavio.

Srpski teniser je u prvom gemu napravio brejk, a ond i poveo sa 2:0. Milman je smanjio prednost na 2:1. Četvrti gem uzeo je Đoković, da bi u petom gemu koji je bio najduži u celom meču, nakon čak 14 minuta igre iskoristio šestu brejk loptu i povećao prednost na 4:1.

Nakon toga je uzeo i dva poslednja gema i brejkom završio drugi set rezultatom od 6:1, ta konačnih 2:0 u njegovu korist.

Njegov protivnik u drugom kolu biće bugarski teniser Grigor Dimitrov koji je savladao Damira Džumhura.

Nagradni fond turnira u Londonu iznosi 2,116,915 evra, a osvajaču titule pripašće 427,590 i 500 ATP poena. Prvi nosilac je Hrvat Marin Čilić.

Teme:   ATP u Kvinsu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti