19/06/18 - 20:35h

KVINS: Marej u prvom kolu poražen od Kirjosa

U prvom kolu ATP turnira u Kvinsu Australijanac Nik Kirjos eliminisao je Endija Mareja iz Velike Britanije.

Mareju je ovo bio meč koji je odigrao nakon duge pauze usled povrede kuka, a Kirjos ga je porazio posle dva sata i 40 minuta provedenih na terenu.

U prvom setu Endi je napravio dva brejka i sa ubedljivih 6:2 rešio ovaj deo igre u svoju korist.

U taj-brejku drugog seta Australijanac je sa 7:4 napravio preokret i i izjednačio ukupni rezultat.

Poslednja deonica meča bila je neizvesta gotovo do samog kraja, kada je Kirjos, pri rezultatu od 5:5, uzeo poslednja dva gema i brejkom zavšio meč u svouju korist za konačnih 2:1 u setovima.

Nikov naredni protivnik biće mu Kajl Edmund.

Svoje takmičenje u Londonu završio je David Gofan iz Belgije. Devetog igrača sveta savladao je 37. na ATP listi, Španac Felisijano Lopez.

Lopez je pobedio nakon skoro dva sta provedenih na terenu rezultatom od 2:1, po setovima 6:3, 6:7, 6:3.

On se u drugom kolu sastaje sa Kanađaninom Milošem Raonićem.