19/06/16 - 19:56h

Kvins: Marej preokretom do titule

Britanac Endi Marej osvojio je trofej na ATP turniru u Londonu, nakon što je sa 2:1 u setovima slavio protiv Kanađanina Miloša Raonića.

Britanac je do 37. ATP titule u karijeri došao nakon preokreta i dva sata i 15 minuta igre. Raonić je poveo sa 1:0 u setovima, ali za nastavak meča nije imao rešenje.

U prvih 14 gemova, ni jedan ni drugi nisu dobili brejk priliku. Prvi set završen je u taj-brejku koji je sa minimalnom razlikom, 7:5, dobio momak rođen u Podgorici.

Miloš se u nastavku meča odlično snašao, ali nije dugo potrajalo. Drugi set otvorio je brejkom u ranoj fazi, poveo je sa 3:0, ali je nakon toga Marej vezao pet gemova i došao do prednosti od 5:3. Raonić je na kratko prekinuo njegov niz, smanjio zaostatak na 5:4, ali je Britanac servirao za set i posle prve prilike izjednačio na 1:1 u setovima.

U odlučujućem setu Marej je bio bolji u svim segmentima, a Raonić bez šansi da Britanca spreči da dobije ovaj meč. Endi je brejkovima u prvom i poslednjem gemu lagano priveo duel kraju (6:3) i tako došao do svoje 37. ATP titule u karijeri.

Teme:   Endi Marej, Vesti