18/06/16 - 07:19h

Kvins: Marej i Čilić u polufinalu

Prvi nosilac turnira u Kvinsu, Britanac Endi Marej pobedio je danas nakon Kajla Edmunda sa 6:4, 3:6, 6:1 i plasirao se u polufinale. Među četiri najbolja prošao je i Marin Čilić. Hrvatski teniser je nakon preokreta savladao Stiva Džonsona sa 6:7 (3-7), 6:3, 6:4.

Endi Marej

Endi Marej

Mareju je bilo potrebno nešto manje od dva sata igre da savlada mladog Džonsona koji je u prvom kolu napravio iznenađenje pobedivši Rišara Gaskea.

Endi je na startu napravio brejk, Edmund uzvratio za 2:2, a do nove prednosti drugi reket sveta dolazi u sedmom gemu, što je iskoristio za završetak ovog dela.

U drugom setu ista situacija, samo zamenjene uloge. Kajl Edmund je poveo sa 3:1, Marej vratio brejk, ali odmah ispustio svoj servis što je protivnik znao da iskoristi i poravna rezultat na 1:1 u setovima.

U završnom setu, Marej je iskoristio svoje iskustvo i pokazao Edmundu da je u ovom trenutku bolji. Sa dva brejka završio je meč i plasirao se u polufinale gde će igrati protiv Marina Čilića.

I Čilić je svoj meč završio u tri seta za nešto manje od dva sata. Za razliku od Mareja, hrvatski teniser je izgubio prvi set u taj brejku sa 7:3.
U naredna dva je uspeo da prvo poravna rezultat sa 6:3, a zatim rutinski dobije odlučujući deo igre.