20/06/17 - 15:59h

Kvins: Kokinakis eliminisao trećeg favorita!

Australijski teniser Tanasi Kokinakis savladao je u prvom kolu ATP turnira serije 500 u Kvinsu Miloša Raonića.

Zimbio

Australijski teniser, koji je stigao sa “vajld kardom” u London, na samom startu je iznenadio trećeg favorita. Oba seta, u meču koji je trajao koji minut više od dva sata, rešena su posle taj-brejka.

Raonić je u uvodnom delu igre imao čak osam brejk lopti, od toga polovinu u petom gemu, ali je Kokinakis uspevao da se izvuče iz svake neugodne situacije. U 13. gemu presudio je samo jedan mini brejk koji je 698. teniseru sveta doneo 1:0 u setovima.

U drugom nastavku viđena je samo jedna brejk šansa, imao ju je Kanađanin, trenutno šesti na ATP listi, ali nije uspeo da iskoristi priliku da oduzme servis protivniku. U novom taj brejku Australijanac je sjajno odigrao u trenutku kada je Raonić imao tri vezane set lopte, i sve tri je spasao. Imao je potom dve neiskorišćene meč lopte, jednu na svoj servis, ali je na kraju uspeo da realizuje treću za 10:8 i konačan trijumf.