24/06/17 - 21:14h

Kvins: Hrvatsko-španski okršaj za titulu!

U finalu ATP turnira u Kvinsu igraće Marin Čilić i Felisijano Lopez.

Hrvatski teniser se plasirao u finale pobedom nad Žilom Milerom rezultatom 6:3, 5:7, 6:4.

Marin je do prvog seta došao zahvaljujući brejku u šestom gemu. Miler je zaigrao bolje u nastavku i u 12. gemu konačno stigao do brejka za izjednačenje u setovima. Na samom početku trećeg seta Luksemburžanin nije iskoristio tri vezane brejk šanse, ali je hrvatski teniser zato u sedmom gemu došao do, kako se ispostavilo, odlučujućeg brejka.

Čiliću je, nakon što je osvojio titulu u Istanbulu, ovo drugo finale u 2017. godini, a za trofej će se boriti protiv Felisijana Lopeza, koji je savladao Grigora Dimitrova sa 7:5, 3:6, 6:2 po setovima.

Španac je dobio prvi set, bugarski as je uspeo da se vrati u meč izjednačivši u drugom, koji je prekidan zbog kiše, ali Lopez je u odlučujućem delu igre u šestom gemu napravio ključni brejk, a onda je novim brejkom završio posao.

U finalu turnira u prestonici Engleske hrvatski teniser će igrati za 18. a Španac za šestu titulu u svojoj karijeri.

Teme:   ATP u Kvinsu, Felisijano Lopez, Marin Čilić, Vesti