19/06/18 - 16:23h

KVINS: Dimitrov u drugom kolu protiv Novaka

Bugarski teniser Grogor Dimitrov plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Kvinsu.

On je na startu turnira bio bolji od tenisera iz Bosne i Hercegovine, Damira Džumhura.

Njih dvojica su na terenu proveli dva sata, a peti igrač sveta slavio je rezultatom od 2:1, po setovima 6:3, 7:6, 6:3.

Dimitrov će naredni meč igrati protiv Novaka Đokovića koji je savladao Džona Milmana iz Australije sa 2:0.

Takmičenje u prvom kolu završio je osmi teniser na ATP listi, Kevin Anderson iz Južne Afrike. On je poražen od Agrentinca Leonarda Majera, 38. na svetu, rezultatom od 2:1 – 7:6, 4:6, 7:6.

Majer će u drugom kolu igrati sa Fransicom Tijafoom koji je bio bolji od Džereda Donaldsona.

Bez plasmana u naredni krug takmičenja ostao je i Čeh Tomaš Berdih koji je sa 2:1 u setovima (7:5, 3:6, 6:3) izgubio duel protiv Žilijena Benetea iz Francuske.

Žilijenov sledeći protivnik biće bolji iz susreta Adriana Manarina i Danijela Evansa.