20/06/18 - 20:58h

KVINS: Čilić nakon preokreta u četvrtfinalu, kraj za Vavrinku

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u četvrfinale ATP turnira u Kvinsu.

Source: Michael Dodge/Getty Images

Šesti teniser sveta savladao je Francuza Žila Milera nakon sat vremena i 44 minuta prevedenih na terenu.

Prvi set dobio je Žil sa 6:4 u gemovima, da bi u nastavku duela Hrvat napravio preokret – u drugom i trećem setu bio je bolji od protivnika, a oba je osvojio je rezultatom od 6:3 i sa ukupnih 2:1 u setovima plasirao se u dalje takmičenje.

Njegov naredni protivnik biće Amerikanac Sem Kveri.

Kveri, 13. teniser sveta, u četvrtinu finala plasirao se pobedom nad Stenom Vavrinkom iz Švajcarske.

U meču koji je trajao skoro dva sata, Sem je uzeo prvi set sa 7:5. U drugom setu bolji je bio Sten posle odigranog taj-brejka, da bi poslednju deonicu susreta ponovo dobio Amerikanac. Ispustio je samo jedan gem i treći set završio rezultatom od 6.1, za konačnih 2:1 u setovima.