15/06/16 - 20:54h

Kvins: Čilić bolji od Tipsarevića

Srpski teniser Janko Tipsarević zaustavljen je u drugom kolu ATP turnira u Kvinsu. Nakon pobede protiv Dimitrova, naš as je poražen od najboljeg hrvatskog igrača Marina Čilića, 6:4, 6:2.

J. Tipsarević42
M. Čilić66

Janko Tipsarevic

Janko je imao svoje prilike u oba seta ali nije uspeo da ih iskoristi. U prvom setu je pri vođstvu od 4:3 propustio brejk šansu, pa je Čilić odmah to iskoristio i dobio je set sa 6:4.

Slično je bilo i u drugom setu.Tipsarević je u četvrtom gemu propustio dve brejk šanse, a potom potpuno pao u igri. Čilić je dobio pet vezanih gemova i na kraju je rutinski rešio meč u svoju korist.

Naredni rival hrvatskog tenisera u Kvinsu biće Stiv Džonson koji je pobedio Adrijana Manarina.

Što se ostalih mečeva tiče, najviše pažnje izazvao je duel Raonića i Kirjosa, koji je Kanađanin rešio u svoju korist posle preokreta – 6:7, 6:4, 6:4. Izner je bio bolji od Del Potra sa 7:6, 6:4.