22/10/15 - 11:00h

Kvalifikant eliminisao Južnog, predaja Bolelija! (ATP Moskva)

Ruski teniser Mihail Južni završio je nastup na Kupu Kremlja već na samom startu takmičenja. Rođeni Moskovljanin je u okviru prve runde pretrpeo poraz od kvalifikanta i zemljaka, Aslana Karaceva sa 6:4, 6:4 posle 70. minuta igre.

Mihail

Mihail

33-godišnji Rus je bio šampion turnira u Moskvi 2009. godine, a u duelu protiv zemljaka koji zauzima tek 207. poziciju na ATP listi uspevao je da uzme po brejk u oba seta, ali je na njegovu žalost čak četiri puta izgubio svoj servis, pa je Karacev prošao u narednu rundu.

Karacev će u narednoj rundi imati težak zadatak, pošto će na megdan 4. nosiocu, Filipu Kolšrajberu iz Nemačke.

Lukaš Pui iz Francuske je prolaz u drugo kolo obezbedio, nakon što mu je njegov protivnik, Italijan Simone Boleli predao meč, pri rezultatu 7:5, 4:1 za francuskog tenisera.

Španac Roberto Bautista Agut opravdao je ulogu favorita u duelu protiv Maleka Džazirija i slavio sa 6:2, 7:5, dok je Aljaž Bedene iz Velike Britanije iznenadio Urugvajca Pabla Kuevasa rezultatom 6:2, 5:7, 6:1.

Marsel Ilhan – Roberto Bautista Agut 2:6, 5:7

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP u Moskvi, Drugo Kolo, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Viktor Troicki