02/04/17 - 19:01h

Krunićeva spasila četiri meč lopte za glavni žreb Čarlstona!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić spasila je četiri meč lopte i plasirala se u glavni žreb turnira u Čarlstonu.

A. Krunić367
J. Maleckova636

U dramatičnom meču Krunićeva je uspela da savlada svoju rivalku u finalnom meču kvalifikacija i plasira se u glavni žreb WTA turnira u Čarlstonu u Sjedinjenim Državama.

Srpska teniserka je u tri seta, nakon dva sata i 25 minuta igre bila bolja od češke igračice Džesike Maleckove, sa 3:6, 6:3, 6:7.

Krunićeva je izgubila prvi set sa brejkom zaostatka, dok je naredni dobila zahvaljući oduzetom servisu do koga je došla u četvrtom gemu.

Odlučujući nastavak i pitanje pobednika je rešeno u taj-brejku, pošto su teniserke u trećem setu razmenile po dva brejka. Srpska igračica je na rezultatu 5:6 spasila tri vezane brejk-meč lopte, potom još jednu do koje je došla Čehinja, a onda je u taj-brejku nadoknadila zaostatak od 2:4 i 3:5 i uspela da pretvori drugu priliku u poen koji joj je doneo pobedu i plasman u glavni žreb ovog WTA turnira u Sjedinjenim Državama.

Turnir u Čarlstonu se igra od 1973. godine, a nagradni fond iznosi 710.900 dolara. Prošle godine titulu je osvojila Sloun Stivens.

Teme:   Aleksandra Krunić, Vesti