17/05/16 - 18:16h

Krunić i Jakšić bez Rolan Garosa

Srpske teniserke Aleksandra Krunić i Jovana Jakšić nisu uspele da se plasiraju u glavni žreb Rolan Garosa.

Aleksandra Krunic

Fed kup reprezentativke Srbije zaustavljene su u kvalifikacijama za drugi Gren slem sezone.

Aleksandra Krunić je poražena od 24 mesta slabije rangirane Amerikanke Dženifer Brejdi sa 6:2, 6:4 za nešto više od sat vremena igre.

Aleksandra je lako izgubila prvi set u kojem je dva puta izgubila servis a da nije izborila nijednu brejk loptu. U drugom je ponovo jurila zaostatak, ali je ovoga puta uspela da izjednači na 4:4. Ipak, u 10. gemu je ponovo slabo odservirala i izgubila meč.

Jakšićeva (204) je pružila znatno jači otpor Čehinji Barbori Štefkovoj (206), koja je meč dobila sa 7:5, 6:3, posle skoro sat i po borbe.

Jovana je servirala za prvi set pri rezultatu 5:4, ali je ispustila tri set lopte u tom gemu, što ju je na kraju koštalo poraza u dva seta.

U sredu će u kvalifikacijama nastupiti Ivana Jorović, rivalka 156. igračici sveta biće 14 mesta slabije rangirana Lesli Kerhova iz Holandije.

U glavnom žrebu su Ana Ivanović kao 14. i Jelena Janković kao 23. nosilac. Prvi favorit je Serena Vilijams a drugi Agnješka Radvanjska.