13/03/16 - 15:57h

Krstin preko Bekera u finalu Pueble!

Srpski teniser Peđa Krstin plasirao se u finale čelendžera u Puebli posle jedne od najvećih pobeda u karijeri.

Krstin

Krstin

Mladi sprski teniser se plasirao u svoje prvo finale čelendžera nagradnog fonda od 75 000 evra.

Krstin (21) je do tog uspeha došao u meksičkom gradu Puebla, pošto je nakon velike borbe u polufinalu savladao prvog nosioca ovog takmičenja, 102. tenisera sveta, Nemca Benjamina Bekera 4:6, 6:3, 7:6(5).

U borbi za prvi trofej ovog ranga Peđa će odmeriti snage sa Kolumbijcem Eduardom Struvajem (221. na ATP listi).
U dosadašnjoj karijeri Krstin je osvojio 11 turnira iz fjučers serije, odigrao ukupno 17 finala. Briljantne pobede u Puebli doneće Peđi veliki skok na ATP listi, trenutno je 264, a nakon ovog turnira biće na granici za ulazak u krug 200 na svetu.

TEPAVCU NOVI TROFEJ U EGIPTU

Lwp uspeh napravio je i Marko Tepavac. On je i treću nedelju za redom osvojio trofej iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara. Kao i prethodna dva Marko je šampionski trofej iskovao u Egiptu (Šarm El Šeik).
Ovaj put u borbi za tron Tepevac je u finalu savladao Aleksandra Mulera 7:6(3), 6:1.
Ovo je deseta titula u singlu iz fjučers serije za Tepavca, treća u nizu u 2016. Nakon ovih rezultata, Marko, koji je trenutno na 288. mestu ATP liste, takođe će se naći na pragu 200 najboljih igrača sveta.

Teme:   Marko Tepavac, Peđa Krstin, Teniseri, Vesti