05/04/15 - 15:00h

Krstin bolji od Milojevića u finalu fjučersa u Grčkoj!

Srpski teniser Peđa Krstin osvojio je fjučers u Grčkoj trijumfom u finalu protiv sunarodnika Nikole Milojevića sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6(3).

P. Krstin67
N. Milojević46

Pixsell 03/02/2014

Krstin je do titule stigao dominantnom igrom, pošto je na putu do pehara izgubio samo jedan set, i to u polufinalnom meču protiv Nemca Matsa Morenga.

Kada je u pitanju finalni duel u kome smo videli dvojicu srpskih tenisera u borbi za trofej, godinu dana stariji Peđa Krstin sve vreme je imao rezultatsku prednost i bio korak ispred Milojevića. Nikola je uspevao da u oba seta nadoknadi rezultatski zaostatak sa početka, ali bi potom u završnici poklekao.

Krstin je u ranoj fazi prvog seta stigao do brejka, imao je prednost od 4:2, Milojević je poravnao u nastavku rezultat na 4:4, ali je prvi deo igre ipak rešio u svoju korist momak rođen u Mokrinu, vezavši dva gema u finišu.

Peđa je brejkom otvorio i drugi period igre i održavao je tu prednost sve do desetog gema, kada je Milojević ugrabio poslednju priliku i izjednačio na 5:5. Odluka je pala u taj-brejku, koji je pripao Krstinu sa 7:3.

Fjučers u Grčkoj se igrao za nagradni fond od 10.000 dolara.

Teme:   ATP Rang Lista, Finale, Nikola Milojević, Peđa Krstin, Rang Lista, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti