25/01/17 - 12:44h

Kriza je prošlost: Nadal preko Raonića do polufinala AO!

Nakon tri godine pauze, najbolji španski teniser svih vremena plasirao se u grend slem polufinale!

Poslednji polufinalsta ovogodišnjeg Australijan opena je Rafael Nadal! Španac je savladao trećeg nosioca Miloša Raonića sa 3:0, po setovima 6:4, 7:6(7), 6:4, za dva sata i 46 minuta igre.

Njegov rival u borbi za veliko finale biće Bugarin Grigor Dimitrov, koji je ranije danas takođe u tri seta porazop Davida Gofana. Drugi polufinalni par čine Švajcarci Stanislas Vavrinka i Rodžer Federer.

Rafa je poslednji put igrao polufinale nekog od četiri najvažnija tunira još na Rolan Garosu 2014. godine, a crni niz je prekinuo na dominantan način, iako je Raonić u taj-brejku drugog seta vodio sa 6:4.

Nadal je rutniski dobio prvu deonicu, a u drugoj je Raonić imao kontrolu nad igrom, šest set lopti, ali nije imao ključni sastojak za pobedu.

Za Nadalov sjajan start sezone zaslužan je i novi trener Karlos Moja, koji je do kraja 2016. godine sedeo u loži upravo Miloša Raonića.

Kanađanina je izdalo najjače oružje u ključnom trenutku, duplom servis greškom je ispustio da osvoji set, nakon čega je potpuno posrnuo, što Nadal ekspresno kažnjava i stiže do 2-0.

U trećem setu je bilo jasno da Nadal čeka trenutak kada će pritisak da slomi rivala, i to je dočekao u desetom gemu, kada odmah koristi ukazanu priliku i rešava meč.

Španac je poboljšao međusobni skor protiv Kanađanina na 9:3.

Teme:   Australian Open, Miloš Raonić, Rafael Nadal, Vesti