10/07/15 - 19:05h

Kralj Novak je ponovo u finalu Vimbldona!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u veliko finale ovogodišnjeg Vimbldona! Naš igrač je u polufinalnom susretu savladao Francuza Rišara Gaske sa 3:0, po setovima 7:6 (7:2), 6:4, 6:4, nakon dva sata i 25 minuta tenisa. Njegov rival u nedeljon finalu biće bolji iz meča Endi Marej – Rodžer Federer!

N. Đoković766
R. Gaske644
Djok1

Djok1

Novak Đoković se sasvim zasluženo plasirao u četvrto finale Otvorenog prvenstva Velike Britanije. Novak je do sada jedini put poražen od Endija Mareja, dok je u finalnim susuretima pobeđivao Rafaela Nadala i Rodžera Federera. Ovom pobedom Nole će braniti titulu osvojenu prošle godine, a rivala će dobiti kasnije večeras.

Prvi polufinalni meč počeo je servisima Novaka Đokovića, a on je to iskoristio i došao do prednosti od 1:0. Već u sledećem gemu Novak dolazi do 40:40 na servis Gaskea, zatim i do brejk lopte, koju koristi za velikih 2:0 na startu. Međutim, Srbin nije potvrdio stečenu prednost, jer je Rišar Gaske došao do brejk prilike u trećem gemu, drugu šansu je iskoristio i smanjio na 1:2. Potom je Francuz dobro i servirao, pa je rezultat nakon četiri odigrana gema bio izedjnačen – 2:2. U naredna dva gema ništa se nije promenilo, teniseri su odlično servirali, pa je i rezultat ostao izjednačen, 3:3. Dalji tok prvog dela igre doneo je lepe poene, ali i sugurne servise, te je pobednika morao odlučiti taj-brejk. U “trinaestom gemu” Novak Đoković kreće as udarcem, a potom je napravio i jedan mini brejk i došao do 2:1, uz dva servisa. Naredni poeni doneli su potvrdu Novakovog rezultata i povećanje prednosti na 5:2. U sledeća, poslednja, dva poena teniser iz Srbije odlično servira i rešava ovaj deo igre u svoju korist sa 7:2, za konačnih 7:6, nakon 56 minuta igre.

Nole

Nole

Na startu drugog seta servirao je Rišar Gaske, a Srbin je uspeo da dođe do dve, ne vezane, šanse da mu oduzme servis. Iskoristio je Novak Đoković drugu, poveo sa 1:0, a zatim je i potrvdio stečeno došavši do velikih 2:0, što je svakako nakon teško osvojenog prvog seta pomoglo našem igraču, a odmoglo Francuzu. Treći gem donosi nam opet brejk priliku za Novaka, međutim izvukao se nekako Rišar, a potom i osvojio taj gem, smanjivši rezultat na 1:2, da bi onda u sledećem gemu Gaske došao do 15:40 i dve brejk šanse. Srbin obe spasava, poravnava na 40:40, a potom i osvaja ovaj težak gem – 3:1. Sledeća dva gema ništa nisu promenila, na je Nole čuvao svoj brejk prednosti za 4:2. Dalji tok donosi sigurne servise i osvajanje drugog seta za igrača iz Srbije rezultatom 6:4.

obozavaoci zahtevniji nego protivnik 2

Treći period počeo je koliko-toliko sigurnim servisima sa obe strane, pa su teniseri nakon dva gema bili izjednačeni – 1:1. Već u trećem gemu Srbin dolazi do brejk prilike, a kada se činilo da ju je iskoristio, čelindž je pokazao da je Gaskeova lopta bila “unutra”, te se došlo do 40:40, ali je naš igrač potom došao do nove prilike da oduzme servis Francuzu, sada je bio uspešan, poveo sa 2:1, a potom je materijalizacijom stečenog načinio veliki korak ka plasmanu u finale – 3:1. Naredni gemovi nisu doneli ništa novo, pa je Novak Đoković i dalje čuvao stečenu prednost i vodio sa 5:3. Već u devetom gemu Rišar Gaske je servirao za ostanak u meču, Nole je došao do meč prilike, ali ju je izbacio u aut. Došao je Srbin potom do nove, a kada ni nju nije iskoristio Gaske je smanjio na 4:5. Sledeći gem bio je i poslednji na meču. Novak je dobro servirao, osvojio ovaj gem i tako postavio konačnih 6:4 u trećem setu.

Novak Đoković će se u nedelju boriti za svoj treći trofej na “Ol Ingland klabu”, a protivnik će mu biti bolji iz drugog polufinalnog meča u kome se sastaju Endi Marej i Rodžer Federer.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon