22/08/15 - 09:00h

Krajinović jači od Veića za polufinale u Italiji! (Kordenons čelendžer)

Srpski teniser Filip Krajinović pobedio je danas u izuzetno teškom meču čelendžera na Korednenosu u Italiji. On je za protivnika sa druge strane mreže imao hrvatskog tenisera Antonia Veića. Rezultat ovog meča formiran je nakon ukupno 2 odigrana seta, a Krajinović je slavio sa 7-6(4), 6-3.

F. Krajinović76
A. Veić63

Filip

Hrvatski teniser je trenutno 365. teniser sveta, dok je Krajinović mnogo bolje rangiran i pripada mu 120. pozicija. Meč je trajao oko sat i po. Hrvat je u prethodnom meču pobedio domaćeg tenisera Matea Trevisana, dok je Krajinović pobedio takođe Italijana Erika Krepaldija ne dopustivši protivniku nijedan jedini gem u meču.

Srpski teniser našao se u vrlo nezgodnoj situaciji tokom ovog meča. On je započeo meč prilično stabilno i činilo se da će prvi set brzo da se okonča. Međutim, ono što se kasnije desilo je bilo nepovoljno po našeg tenisera. On je pri vođstvu od 5-2 počeo da gubi kontrolu i pravi greške u tom prvom setu. Pomalo neverovatno, ali to ga je dovelo u nezavidan položaj, toliko da se set okončao tek u taj brejku. Ali situacija se popravila u drugom setu i ipak je meč okončan onako kako je Filip hteo.

Naredni protivnik srpskom teniseru biće domaći teniser Paolo Lorenci.

Teme:   Filip Krajinović, Teniseri, Vesti