21/04/14 - 16:56h

Krajinović bez titule u Sarasoti

Mladi srpski teniser Filip Krajinović poražen je u finalu čelindžera u Sarasoti. Bolji od srpskog igrača bio je Australijanac grčkog porekla Nik Kirgios rezultatom 2:0, po setovima 7:6(10), 6:4.

F. Krajinović64
N. Kirgios76

FIlip Krajinovic

Porazom u finalu čelindžera u Sarasoti, Krajinović je propustio priliku da osvoji treću uzastopnu titulu u Americi. Podsećanja radi, srpski teniser je pre turnira na Floridi, osvojio turnire u Harlingenu i Litl Roku. Bez obzira na poraz u finalu, Krajinović ima razloga za zadovoljstvo, zato što je zahvaljujući sjajnim rezultatima u poslednjih nekoliko sedmica, zabeležio napredak za 40 pozicija i od ove nedelje se nalazi na 164. mestu, što mu je najbolji plasman u karijeri.

Krajinović je loše započeo duel i odmah izgubio svoj servis, ali je uspeo da uzvrati u petom gemu i vrati rezultatsku ravnotežu. Do kraja seta, igrači su sačuvali svoj servis i pobednik prvog seta rešen je u taj-brejku. U taj brejku bilo je vrlo uzbudljivo, oba tenisera su propustila nekoliko set lopti, da bi na kraju u dramatičnoj završnici, Australijanac uz nešto više sreće i koncentracije, rešio prvi deo igre sa 12:10.

U drugom setu, Filip je pod utiskom izgubljenog prvog seta, odmah na startu pretrpeo brejk, što će se pokazati presudnim, jer je Kirgios do kraja meča bez većih problema sačuvao svoj servis za 6:4 i drugi trofej na čelindžerima.

Teme:   ATP, Teniseri, Turniri, Vesti