20/08/16 - 13:07h

Krajinović bez polufinala u Italiji

Filip Krajinović zaustavljen na putu do odbrane titule na čelendžeru u Kordenonsu u Italiji.

Filip Krajinovic

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale čelendžera u Kordenonsu, u Italiji.

Bolji od njega bio je 40. teniser sveta Paolo Lorenci. Italijan koji je postavljen za prvog nosioca slavio je nakon dva sata i deset minuta borbe protiv našeg tenisera sa 1:2 – 2:6, 6:4, 1:6.

Lorenci je osvojio prvi set rezultatom 2:6, a Krajinović je uzvratio u drugom sa 6:4.

Ipak 134. teniser sveta nije uspeo da u odlučujućem setu sačuva snagu i pruži veći otpor Lorenciju kojeg je prošle godine pobedio u polufinalu ovog takmičenja.

Nošen domaćom publikom, Lorenci je u trećem setu pokazao svoju dominaciju i pobedio prošlogodišnjeg šampiona. U ovom delu je za 31 minut igre prepustio srpskom teniseru tek jedan gem, za drugu pobedu u međusobnim duelima i plasman u polufinale.