24/05/16 - 19:53h

Kraj za Viku: Rovita Azarenka nije mogla protiv povreda

Peta teniserka planete Viktorija Azarenka predala je meč prvog kola na Rolan Garosu. Beloruskinja se dva seta mučila sa povređenim kolenom, da bi na kraju poklonila prolazak dalje Italijanki Karin Knap.

Viktorija Azarenka

Azarenka već neko vreme vuče povredu leđa zbog koje je predala i meč osmine finala na Mastersu u Madridu pre nekoliko nedelja. Da nije potpuno spremna bilo je jasno i posle poraza u drugoj rundi turnira u Rimu, a na Rolan Garosu zadesio je još jedan problem.

Beloruskinja je izašla na teren i odigrala dva seta, ali je tokom celog meča koji je igran više od dva sata jedva stajala na nogama. Osim leđa, danas je problem bila i povreda kolena.

Vika je izgubila prvi set sa 3:6, ali je u drugom delu meča bila bolja u taj-brejku (8:6) i izborila se za izjednačenje u setovima. Za nešto više od toga peta nositeljka nije imala snage, pa je pri vođstvu Knap od 4:0 u trećem setu odlučila da prekine agoniju i preda meč.

Italijanka će u borbi za treću rundu igrati protiv Anastazije Sevastove.