27/03/15 - 20:52h

Kraj za Troickog i Aguta posle predaje u dublu! (ATP Majami)

Srpski teniser Viktor Troicki i njegov partner u dublu Roberto Bautista-Agut završili su takmičenje na Masters turniru u Majamiju u konkurenciji dublova. Troicki i Agut su predali meč francuskoj kombinaciji Nikolas Mau/Eduar Rože Vaslan, pri vođstvu Francuza 6:3, 0:1 posle 43. minuta igre.

Troicki

Troicki

Mau i Vaslan su rešili u svoju korist prvi set sa 6:3, srpsko/španska kombinacija je uzela prvi gem drugog seta, nakon čega su predali duel francuskom paru.

U prvom setu igralo se u serijama, Francuzi su bolje otvorili duel i nakon ranog brejka poveli sa 3:0. Uzvratili su Troicki i Agut i mini serijom od tri vezana gema poravnali rezultat na 3:3. Ključni detalj prvog dela se odigrao u osmom gemu, kada su Mau i Vaslan novim brejkom otišli na 5:3, a potom sigurnim servisom i stavili tačku na prvi set rezultatom 6:3. Troicki i Agut uzimaju uvodni gem drugog seta, a potom predaju meč sedmim nosiocima.

Takmičenje na Mastersu u Majamiju Viktor Troicki nastavlja u singlu, gde će odmeriti snage protiv 47. tenisera sveta, Italijana Simonea Bolelija.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Dubl igrač, Masters, Masters u Majamiju, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki