01/06/17 - 17:29h

Kraj za Kirjosa, Marej sa Delpom za osminu finala!

Kevin Anderson je iznenadio Nika Kirjosa, Endi Marej je nakon preokreta izborio prolaz u treću rundu Otvorenog prvenstva Francuske.

Nakon Berdiha, petog dana takmičenja na pariskoj šljaci bez daljeg plasmana ostao je i 18. nosilac, Nik Kirjos. On je poražen nakon dva sata i 38 minuta ogre od Južnoafrikanca Kevina Andersona (56), sa 5:7, 6:4, 6:1, 6:2 po setovima.

Australijanac je dobio početni deo igre iskoristivši jedinu brejk priliku u uvodnom setu, u 11. gemu. Odlično je otvorio i drugi nastavak, oduzevši početni sarvis Andersonu, ali kako je igra odmicala Nik se suočio sa brejk loptama, koje njegov rival materijalizuje – u osmom i 10. gemu, i poravnava na 1:1.

Po dva nova brejka u naredna dva seta donose Južnoafrikancu i konačan trijumf, ali i drugu pobedu u isto toliko međusobnih duela protiv Kirjosa.

Svetski broj jedan je morao najpre da nadoknadi set zaostatka, a onda je u četvrtom nastavku preko taj-brejka obezbedio plasman u 16-tinu finala, gde ga čeka Huan Martin del Potro.

Britanac je na terenu proveo tri sata i 38 minuta, da bi na kraju slavio protiv Martina Kližana, konačnim rezultatom 6:7 (3:7), 6:2, 6:2, 7:6 (7:3).

Slovak je osvojio prvi set u taj-brejku sa 7:3, a onda je Marej dobio dva naredna seta sa ubedljivih 6:2.

U četvrtom nastavku je ponovo igran taj-brejk, a dobio ga je Britanac identičnim rezultatom kojim je izgubio 13. gem u uvodnom setu, i tako stigao do konačnog trijumfa i duela sa Del Potrom, kome je Almagro predao meč zbog povrede.

Među 32. prošao je Britanac Kajl Edmund, koji je dobio Renca Oliva sa 7:5, 6:3, 6:1, kao i Gael Monfils, koji je sa 6:1, 6:4, 6:1 slavio protiv Monteira.

Teme:   Endi Marej, Martin Kližan, Nik Kirjos, Rolan Garos, Vesti