21/01/15 - 12:18h

AO: Kraj za Jelenu i u konkurenciji parova!

Srpska teniserka Jelena Janković i Španjolka Aranča Para Santonja nisu uspele da se plasiraju u drugu rundu Australijen opena u konkurenciji dublova, posle poraza od poljsko/slovenačkog para Jans – Ignačik/Klepac sa 1:2, po setovima 6:7(5), 7:5, 6:7(2) posle nešto više od dva sata igre.

J. Janković/A. Para Santonja676
K. Jans - Ignačik/A. Klepac757

Jelena Jankovic, Srbija

Jelena Janković, Getty Images

Jankovićeva je prethodno u singlu pretrpela poraz u prvoj rundi od Švajcarkinje Timee Bačinski sa 6:1, 6:4.

U prvom setu viđena su po dva brejka na obe strane, da bi set bio odlučen u taj-brejku u kome su se bolje snašle poljska i slovenačka igračica, pa im je pripao prvi set sa 7:5.

Drugi period igre je pripao Janković i Para Santonji, koje su uspele da iskoriste jednu od ukupno dve brejk lopte koliko su imale u setu, dok su sa druge strane njihove rivalke imale četiri puta priliku da naprave brejk, ali nisu uspele u tome, pa je odluka o pobedniku pala u trećem setu.

Oba dubl para su razmenila po jedan brejk u ranoj fazi seta, da bi na kraju ponovo ishod bio odlučen u taj-brejku. Poljakinja i Slovenka su bile bolje u samoj završnici, pa su sa 7:2 slavile prolaz u naredno kolo.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Dubl igrač, Grend Slem, Jelena Janković, Prvo kolo, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista