10/06/15 - 14:05h

Kraj za Đerea u prvom kolu! (Moskva)

Srpski teniser Laslo Đere zaustavljen je u prvom kolu čelendžera u Moskvi, pošto je poražen od Rusa Andreja Rubljeva sa 0:2, po setovima 1:6, 6:7(2) posle jednog sata i 25. minuta igre.

L. Đere16
A. Rubljev67

Laslo Djere

Laslo Djere

Đere je tako nakon vrlo uspešne prošle sedmice, kada je nastupao u finalu turnira u Češkoj, sada poklekao već na startu u duelu protiv izuzetno talentovanog 17-godišnjeg tenisera iz Moskve.

Rubljev je u većem delu susreta kontrolisao igru, bio je bolji u svim segmentima, a i koristio je ukazane šanse, za razliku od srpskog tenisera.

Rus je bio vrlo dominantan u prvom setu, pa je vrlo brzo poveo sa 4:1, uz dva brejka prednosti. Nije se tu zaustavio, nego je još jednom oduzeo servis rivalu, a potom i potvrdio brejk, za vođstvo u setovima rezultatom 6:1.

Mladi Rubljev je brejkom otvorio i drugi period, ali je ovoga puta Đere imao odgovor, pa je u sedmom gemu uzvratio i anulirao rezultatski zaostatak. Odluka je na kraju pala u taj-brejku, u kome je ipak jače nerve imao Rus, pa je rešio u svoju korist i drugi set sa 7:2.

Teme:   ATP Rang Lista, Laslo Đere, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti