31/07/14 - 12:08h

Kortina: Troicki preko imenjaka do druge runde!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo čelendžera u Kortini, nakon što je u prvom kolu bio bolji od Rumuna Viktora Haneskua sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4 posle sat i 15. minuta igre.

V. Troicki77
B. Pašanski66

Switzerland Tennis Swiss Open Gstaad

U duelu dvojice imenjaka, Viktora Troickog i Rumuna Viktora Haneskua, uspešniji je bio srpski teniser. Troicki je posle dva dana odlaganja zbog kiše, konačno odigrao svoj meč prve runde i slavio nakon dva odigrana seta.

Prelomni trenutak u prvom setu dogodio se u četvrtom gemu, kada je srpski teniser oduzeo servis Rumunu i poveo sa 3:1. U finišu seta, Troicki je mogao da duplira prednost brejka, ali nije iskoristio priliku koja mu se ukazala, da bi svojim servisom, u narednom gemu, stavio tačku na prvi deo igre rezultatom 6:3.

U drugom setu Hanesku je pružio znatno jači otpor, bolje je zaigrao, pa je u šestom gemu stigao do brejka i prednosti od 4:2. No, to kao da je razljutilo Troickog, koji serijom od četiri vezana gema, sa dva brejka, rešava i drugi set u svoju korist sa 6:4.

U narednoj rundi Viktor Troicki će snage odmeriti sa još jednim srpskim predstavnikom u glavnom žrebu, Borisom Pašanskim, koji je savladao tenisera iz Venecuele, Rikarda Rodrigeza Pacea sa 6:1, 7:5.

Teme:   ATP Rang Lista, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki