03/08/14 - 11:20h

Kortina: Krajinović posle dva dana i dva prekida u finalu!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u finale čelendžera u Kortini, nakon što je savladao svog sunarodnika Viktora Troickog sa 2:1, po setovima 2:6, 7:5, 6:3 posle dva časa i 17. minuta igre.

F. Krajinović277
F. Gaio665

krajinovic1244484020140611200117

Srpski teniser Filip Krajinović je nakon dva dana i dva prekida zbog loših vremenskih uslova, u nastavku meča bio bolji od svog zemljaka Viktora Troickog, slavio sa 2:1 u setovima, i na taj način izborio finale turnira.

Meč je juče prekinut pri rezultatu 1:1 u setovima, a danas je odigran i treći set, koji je pripao Krajinoviću.

Prvi set je juče protekao u dominaciji Troickog. U ranoj fazi seta videli smo razmenu brejkova na obe strane, da bi Viktor pri rezultatu 2:2 vezao još četiri gema i prvi set rešio u svoju korist sa 6:2.

U drugom setu je bio egal sve do same završnice, kada je Filip u jedanaestom gemu oduzeo servis zemljaku, da bi, nakon što je duel nastavljen posle kraćeg prekida, stavio tačku na drugi set i odveo meč u treći, odlučujući.

Nakon toga je usledio novi prekid zbog kiše, pa je duel dvojice tenisera nastavljen danas. U nastavku se Filip bolje snašao, čini se da mu je više prijala pauza, pa je brejkovima u petom i devetom gemu slomio otpor Troickog i sa 6:3 izborio plasman u finale.

U finalu rival Filipa Krajinovića biće Italijan Federiko Gaio.

Teme:   ATP Rang Lista, Filip Krajinović, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki