KONAČNO POBEDA: Đoković preko Lajovića do drugog kola MK

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Mastersa u Monte Karlu.

N. Đoković66
D. Lajović01

On je na startu turnira u Kneževini eliminisao sunarodnika Dušana Lajovića i zabeležio svoj prvi trijumf posle operacije lakta.

Novak je slavio sa 2:0 u setovima posle nešto manje od sat vremena igre.

Prvi put posle skoro godinu dana, tačnije od Mastersa u Rimu 2017. godine, Đoković je osvojio set bez izgubljenog gema.

Dušan je bio bolji u samo osam poena, a Novak je sa 1:0 u setovima poveo posle samo 23 minuta na terenu – 6:0.

Zaigrao je Lajović bolje u drugoj deonici susreta, ali ne onako kako se moglo očekivati. U trećem gemu Đoković se suočio sa brejk šansom svog sunarodnika, a potom mu oduzeo servis za vođstvo od 3:1. Iako je Dušan imao priliku da uzvrati ribrejkom, Novak je ponovo neutralisao šanse rivala, potvrdio brejk, a onda mu još još jednom oduzeo servis za ogromnih 5:1.

U sedmom gemu drugog seta Dušan je imao još dve prilike da smanji prednost Đokovića, ali mu nije pošlo za rukom. Novaku je, sa druge strane, bila potrebna samo jedna meč lopta za konačnih 6:1.

Naredni rival Đokovića biće Hrvat Borna Ćorić, koji je nešto ranije danas eliminisao Žilijena Benetoa.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti