28/04/18 - 20:06h

Koko Vandevej i Karolina Pliškova u finalu Štutgarda

Amerikanka Koko Vandevej i Karolina Pliškova iz Češke sastaće se u finalu WTA turnira u Štutgardu.

Koko, 16. igračica na WTA listi, slavila je nad sedmom na svetu, Francuskinjom Karolinom Garsijom.

Ona je, nakon 76 minuta igre, bila bolja sa 2:0 u setovima. Prvi set dobila je sa 6:4 i jednom napravljenim brejkom. U drugom je napravila ubedljiv rezultat. Dva puta je oduzela protivnici sevis i sa 6:2 u gemovima plasirala se u finale.

U drugom polufinalnom meču, šesta tenisera sveta, Karolina Pliškova trijumfovala je u duelu sa Estonkom Anet Kontaveit. Njih dve su na terenu provele 67 minuta, a Pliškova ju je dobila u dva seta.

U celom duelu susretu viđeno je tri brejka, a sve je napravila Pliškova – u prvom setu jedan, a u drugom dva. Konačan rezultat u gemovima za Čehinju bio je 6:4, 6:2.

Teme:   Anet Kontaveit, Karolin Garsija, Karolina Pliškova, Teniserke, Turniri, Vesti