Srpski teniser Miomir Kecmanović igra za titulu u Antaliji.

M. Kecmanović66
P. Krainik24

Facebook

Najbolji srpski i svetski junior igraće finale turnira iz fjučers serije u turskom letovalištu Antaliji.

Kecmanović je u polufinalu ovog takmičenja koje se igra za nagradni fond od 15 hiljada dolara savladao Pavela Krainika iz Kanade sa 6:2, 6:4 po setovima. U borbi za novi trofej mladi srpski as boriće se protiv Italijana Alesandra Petronea.

Kecmanović je prvi junior sveta, a na ATP listi najboljih profesionalaca planete zauzima 461. mesto. U Antaliji će igrati treće finale singla u profi karijeri. Prvo finale 18-godišnji Srbin je igrao prošle godine u Americi, drugo takođe na američkom tlu, i uspeo je da ga osvoji.

Kako god da se završi finalni duel između njega i Alesandra u Turskoj, Miomira očekuje novi skok na ATP listi.

Nakon ovoga, Kecmanović će Srbiju predstavljati i na juniorskom grend slemu u Parizu, gde će biti postavljen za prvog nosioca.

Tokom ovogodišnjeg juniorskog Otvorenog prvenstva Francuske, Miomir će od ITF-a primiti i godišnju nagradu na gala svečanosti za najboljeg juniora sveta u prethodnoj godini.

Teme:   Juniorski, Miomir Kecmanović, Rolan Garos, Vesti