09/06/17 - 12:36h

Kecmanović bez finala Rolan Garosa

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale juniorskog Rolan Garosa, pošto je nakon preokreta poražen u tri seta od Španca Nikole Kuna.

M. Kecmanović666
N. Kun727

Najbolji junior Srbije i sveta je imao veliku priliku da prođe u finale drugog grend slema sezone, poveo je sa 3:0 u odlučujućoj deonici, potom i sa 6:5, ali ipak nije uspeo da pobedi. Kun će za titulu igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sastaju Poripin i Davidovič Forina.

Miomir je u prvom međusobnom duelu protiv Španca koji je postavljen za 11. nosioca izgubio prvi set u taj-brejku nakon 50 minuta borbe, ali je potom za duplo manje vremena uspeo da izjednači i odvede meč u treći set, gde je dominirao na startu, napravio brejk i poveo sa 3:0. Ipak, usledio je preokret – Kun je osvojio narednih pet gemova, došao na korak od pobede, ali je Kecmanović vratio brejk i potom poveo sa 6:5. Međutim, ponovo je ispustio servis pa je odluka pala u taj-brejku, gde je Španac bio bolji.

Teme:   Miomir Kecmanović, Rolan Garos, Vesti