15/03/17 - 20:51h

Karenjo Busta zaustavio Lajovićev niz u Indijan Velsu, Nišikori bolji od Janga

Sjajan nastup na prvom Mastersu sezone, Dušan Lajović okončao je u osmini finala porazom od Španca Pabla Karenja Buste.

D. Lajović46
P.K.Busta67

Zimbio.com

Srbin je nanizao čak pet trijumfa u Indijan Velsu (dva u kvalifikacijama), savladao je Tifoea, Felisijana Lopeza i Vaseka Pospišila, ali nije mogao više od časnog poraza protiv raspoloženog Karenja Buste, koji je slavio posle tačno 90 minuta igre . 23. teniser sveta će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom duela Gofan – Kuevas.

Špancu je ovo najveći uspeh na turnira iz Masters kategorije. Dušan je imao samo jednu brejk loptu, i iskoristio ju je u drugom setu, ali je pravi priliku propustio u taj-brejku, kada je ispustio prednost od 5:3.

Karenjo Busta je zahvaljujući brejku u petom gemu poveo sa 1:0, a početkom nastavka je delovalo da je jako blizu trijumfa, pošto je poveo sa 2:0. Ipak, Lajović je uzvratio u svom stilu i izjednačio, a do 13. gema viđena je poptuno izjednačena borba.

Dušan je igrao odlično u taj-brejku do vođstva od 5:3, ali tada je svežiji od dva rivala preuzeo stvari u svoje ruke, i sa četiri uzastopna poena obezbedio trijumf, iskoristivši prvu meč loptu.

Zahvaljujući sjajnoj nedelji, Dušan Lajović će ponovo postati top 100 igrač – napredovaće verovatno za više od 20 mesta, što znači da će na sledećoj rang listi biti oko 80. pozicije.

Kei Nišikori je takođe prošao među osam najboljih, savladavši Donalda Janga sa 6:2, 6:4. Japanac je gubio sa 4:1 u drugom setu, ali je sjajnom serijom sprečio Amerikanca da odvede meč u treći set. VSetski broj pet će se za polufinale boriti protiv boljeg iz duela Soka i Žazirija.

Teme:   Dušan Lajović, Masters u Indijan Vels, Vesti