24/10/16 - 11:09h

Karenjo Busta pokorio Moskvu

Španski teniser Pablo Karenjo Busta u finalu Kremlj kupa za nepuna dva sata savladao je Fabia Fonjinija za svoj drugi trofej sezone – 4:6, 6:3, 6:2.

U prvom setu Španac nije uspeo da iskoristi svoje najjače oružje na ovom turniru – servis. Fonjini je dva puta napravio brejk, Pablo uzvratio samo jednom pre nego je Italijan iskoristio prvu set loptu na svoj servis za 6:4.

Drugi set doneo je više borbe dva tenisera i bolju igru 30. reketa sveta Karenja Buste. Ovoga puta je on prvi došao do brejka, Fonjini uzvratio za šta mu se Španac revanširao već u narednom gemu i sačuvao tu prednost do kraja seta u kojem više nije ni bilo brejk prilika.

Igra Fonjinija se potpuno raspala u trećem setu. Bez ikakve prilike da zaigra na servis protivnika, prepustio mu je dva gema na svoj, što je Špancu bilo dovoljno za trijumf. Pripretio je Italijan tek u osmom gemu ovog seta i uspeo da spasi dve meč lopte, ali Karenjo Busta realizuje treću za prvu pobedu u Moskvi i drugu ove sezone (nakon trijumfa na turniru u Vinsent Salemu u avgustu).

Kada osvojite svoju prvu titulu osećaj je poseban, ali i ovaj sada je. Zanimljivo da sam u oba finala izgubio prvi set, ali sam nastavio da verujem u sebe i borim se i na kraju sam pobedio“, izjavio je novi šampion Kremlj kupa po završetku finala.