KAO NEKAD: Đoković deklasirao Dolgopolova!

Srpski teniser Novak Đoković odlično je startovao na Mastersu u Rimu.

N. Đoković66
A. Dolgopolov13

U prvoj rundi eliminisao je Aleksandra Dolgopolova iz Ukrajine.

Na terenu su proveli nešto manje od sat vremena, a Novak je rivalu prepustio svega četiri gema.

Srpski teniser je odlično otvorio meč. Vezao je osam dobijenih poena i lagano poveo sa 2:0 u prvom setu. Do novog brejka Đoković je stigao u petom gemu, posle čega je za samo 13 minuta igre imao vođstvo od 4:1. Nastavio je u istom ritmu, još jednom oduzeo servis rivala i slavio sa velikih 6:1. Novak je prvu deonicu susreta dobio za samo 20 minuta, a protivniku je prepustio svega 10 poena.

U trećem gemu drugog seta Novak se uspešno suočio sa prvom brejk šansom rivala, a potom iskoristio svoju za prednost od 3:1. Sigurnim servis gemom uvećao je vođstvo, a brejk prednosti sačuvao je do kraja seta – 6:3.

Naredni rival srpskog tenisera biće bolji iz duela dva kvalifikanta, Nikoloza Basilašvilija i Filipa Baldija.

Teme:   Aleksandar Dolgopolov, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti