13/06/17 - 13:20h

Kaltaniseta: Porazi Lajovića i Zekića

Oba naša predstavnika na čelendžeru u Kaltaniseti (Italija) poraženi su već u prvom kolu

Ako je poraz Miljana Zekića od Rusa Rubljeva očekivan, neuspeh drugog nosioca Dušana Lajovića u duelu sa Nemcem Štebeom je najveće iznenađenje prve runde takmičenja.

Zekić nije uspeo da iznenadi favorizovanog Rubljeva. U prvom setu je Rus stekao dva brejka viška, Miljan je vratio jedan ali nije uspeo i drugi. Ipak, naš predstavnik je imao priliku da odvede meč u treći set, oduzeo je protivnički servis i poveo sa 4:2, ali od tog trenutka nije uspeo da osvoji ni gem do kraja – 6:3, 6:4.

Drugi nosilac Dušan Lajović je doživeo neprijatno iznenađenje od Sedrika Marsela Štebea, 258. tenisera sveta. Nemac je neočekivano ubedljivo slavio sa 6:2, 6:2, za svega sat i 13 minuta igre. Prvi nosilac ovog čelendžera na šljaci je domaći predstavnik Paolo Lorenci.

Teme:   Dušan Lajović, Vesti