21/04/13 - 15:52h

Jovanovski poražena, odlučuje dubl!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da donese potreban bod Srbiji za opstanak u svetsku grupu Fed kupa. Bojana je poražena od Mone Bartel u četvrtom meču rezultatom 2:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3. Odluka o tome ko ostaje u svetskoj grupi biće doneta posle dubl meča u kome bi trebalo da igraju Krunić/Dolonc – Grenefeld/Lisicki.

B. Jovanovski163
M. Bartel636
Bojana Jovanovski

Bojana je veoma loše ušla u meč. Dozvolila je Srpkinja Moni Bartel čak dva brejka i prednost od velikih 4:0. U nastavku seta Nemica je čuvala stečeno i dobila prvi set ubedljivim rezultatom 6:1.

U drugom setu Bojana Jovanovski je zaigrala bolje, sigurnije i to joj je donelo brejk i prednost od 4:1. U daljem toku seta igralo se gem za gem, te je Srpkinja drugi deo igre rešila u svoju korist rezultatom 6:3.

U treći set i Bojana Jovanovski i Mona Bartel ušle su oprezno. Brejkova nije bilo sve do pred kraj, kada je naša teniserka popustila. Pri rezultatu 4:3 Nemica pravi brejk i odlazi na velikih i ispostaviće se nedostižnih 5:3. Već u sldećem gemu Bartel nije dozvolila brejk i dobila je treći set rezultatom 6:3.

Ovom pobedom Mona Bartel donela je Nemicama izjednačenje, a konačna odluka o pobedniku biće doneta u dublu.

Teme:   Bojana Jovanovski, Fed kup, Srbija- Nemacka, Teniserke, Turniri, Vesti