17/06/16 - 21:08h

Jelena u polufinalu – prvi put ove sezone

Srpska teniserka Jelena Janković pobedom nad Soranom Kristeom iz Rumunije sa 2:0 plasirala se u polufinale turnira u Majorci.

J.Jankovic66
S. Kirstea33
Jelena Jankovic

Jelena je za plasman u prvo polufinale ove sezone bilo potrebno sat i 18 minuta.
Poslednji put, Jankovićeva se među četiri najbolje plasirala prošle godine u Hong Kongu kada je bila bolja od Venus Vilijams, a u finalu savladala i Anđeliku Kerber.

Jelena Janković je otvorila susret brejkom za vođstvo od 2:1. U nastavku obe teniserke bile su sigurne na svoj servis sve do devetog gema. Kirstea je servirala za opstanak, a naša teniserka napravila pritisak, iskoristila treću set loptu i povela sa 1:0.

I u drugom delu je Jankovićeva bila uspešnija. Povela je sa 3:0, ali njena protivnica brejkom dolazi na samo gem zaostatka. Do kraja seta viđena su tri brejka – jedan je napravila Rumunka, a dva Jelena za konačnih 6:3 u drugom setu.

Jelena je, gledano i statistički bila apsolutno bolja od protivnice. Odservirala je šest as udaraca i osvojila 69 odsto poena na prvi servis. Kirstea je napravila pet duplih grešaka na servisu, dok se Jankovićeva zaustavila na dve.

Ovom pobedom, Srpkinja se revanširala Sorani za poraz u Madridu ove godine i izjednačila rezultat u međusobnim mečevima na 4:4.