21/10/15 - 21:19h

Jelena u osmini finala Luksemburga

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala WTA turnira u Luksemburgu! Srpkinja je u svom prvom nastupu na ovom turniru bila bolja od domaće igračice Mendi Minele sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4 nakon jednog sata i 6 minuta igre. Peta nositeljka će se u sledećem kolu sastati sa Amerikankom Anom Tatišvili.

J. Janković66
M. Minela14
Jelena Jankovic

Jelena Janković u poslednje vreme igra zaista dobro. Srpkinja je prvo trijumfovala na turniru u Gvangžuu, zatim je solidno igrala u Pekingu, da bi azijsku turnrju završila prošlonedeljnim trijumfom u Hong Kongu, kada je u finalu bila bolja od Anđelike Kerber. Videćemo kako će se snaći na turnirima u Evropi, ali sudeći po startu verujemo da će dobra forma potrajati.

Meč je, kao i mnogi kada je Jelena Janković akter, počeo brejkovima, a samo dva gema u ovom delu igre nisu bili oduzeti servisi. Srpkinja je već u prvom gemu iskoristila prvu brejk priliku, ali je isto to učinila i Minela u drugom delu igre, te je nakon dva gema rezultat bio izjednačen sa stoprocentim korišćenjem brejk prilika. U daljem toku seta teniserka iz Srbije bila je daleko bolja, u trećem, petom i sedmom gemu je takođe oduzela rivalki servis i na kraju slavila sa ubedljivih 6:1 u setu u kome je od sedam brejk prilika iskoristila četiri.

Drugi set bio je daleko neizvesniji, ali je svojim iskustvom i boljom igrom u odlučujućim momentima Srpkinja bila bolja i zasluženo slavila u dva seta. Prvih šest gemova bilo je dijametralno suprotno od igre u prvom setu, pošto nismo videli ni brejk priliku, a kamoli brejk. U sedmom delu Mendi Minela uspeva da našoj igračici oduzme servis korišćenjem druge brejk šanse, ali to nije iskoristila. Niko se u publici, ali i kraj malih ekrana nije nadao da Lusemburžanka u nastavku neće osvojiti ni gem. Osvojila je svega četiri poena?! Jelena Janković je odmah uzvratila ribrejkom, potvrdila je stečenu prednost, a onda je novim oduzimanjem servisa iskoristila drugu meč loptu i postavila konačnih 6:4 u drugom delu igre.

Peta nositeljka na turniru u Luksemburgu će se u sledećem kolu sastati sa Amerikankom Anom Tatišvili.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti