09/06/15 - 20:24h

Jelena u osmini finala Hertogenboša

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala WTA turnira u Hertogenbošu! Naša igračica bila je bolja od Čekinje Smitkove u prvom kolu, rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:4, nakon jednog sata i 24 minuta igre. Naša igračica će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Andreom Hlavačkovom.

J. Janković76
T. Smitkova54
Jelena Jankovic

Jelena je loše počela meč, jer je Smitkova napravila brejk u četvrtom gemu za 3:1, a potom ga i potvrdila za 4:1. U nastavku seta Jelena Janković je odigrala sjajno. Srpkinja je prvo vratila izgubljeni brejk, a potom je novim oduzetim servisom, u jedanaestom gemu, došla do 6:5, te potvrdila stečeno za konačnih 7:5 u prvom delu igre.

U drugom setu igralo se gem za gem i bez brejkova sve do devetog gema. Tada je naša igračica iskoristila prvu brejk šansu, a potom je i servirala za meč. Uspela je da materijalizuje stečeno i nakon 0:40 dođe do tri meč lopte. Jelena je iskoristila tek treću priliku, ali je na kraju ipak slavila sa 6:4.

Naredna rivalka naše igračice biće Andrea Hlavačkova, koja je danas eliminisala Lesiju Curenko sa 2:1, po setovima 6:2, 2:6, 6:3.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti