02/11/12 - 14:38h

Jelena Janković dobitnica nagrade za najbolju teniserku u FED kupu za 2012. godinu!

Jelena Janković je po drugi put osvojila nagradu za “srčanost” u Fed Kupu (BNP Paribas Heart Award). ITF je danas objavio da je Jelena Janković postala prva teniserka koja je osvojila dve nagrade za srčanost kao priznanje za njen doprinos u polufinalu Fed Kupa protiv Rusije u Moskvi u aprilu.

Jelena Janković

Janković, koja je u Fed Kupu bez poraza već dve godine i u singlu i u dublu, bila je ključna za istorijski plasman Srbije u prvo finale u ovom takmičenju. Protiv Rusije pobedila je u oba svoja singl meča uključujući i odlučujući protiv Svetlane Kuznjecove. Predsednik ITF-a, Frančesko Riči Biti , uručio je ovu nagradu Jankovićevoj posle žreba za određivanje parova u Pragu.

Jelena, koja je ovu nagradu pretodni put osvojila 2010. nagrađena je i čekom na 10. 000 dolara koji će biti doniran u fond za dobrotvorne svrhe po njenom izboru. Naša teniserka je novac prosledila na dečije odeljenje za onkologiju u Kliničkom centru Srbije.

Stvarno sam počastvovana što sam po drugi put osvojila ovu nagradu, ja volim da igram za svoju zemlju i uvek dajem sve od sebe. U finalu smo, to je veoma poseban trenutak za sve nas, a ovo priznanje ga čini još više specijalnim. Ovu nagradu takođe želim da posvetim srpskom narodu koji me je inspirisao tokom ovogodišnjeg takmičenja u Fed Kupu” – izjavila je Jelena prilikom ceremonije.

Na užoj listi za osvajanje ovog priznanja našla se i Ana Ivanović, kao i češke teniserke Petra Kvitova i Lusi Safarova. Frančesko Riči Biti je bio na čelu žirija koji je mahom sastavljen od bivših igrača i novinara, a koji je sastavio ovu listu.

Riči Biti je čestitao Jeleni pohvalivši njene performanse u 2012. i rečima da je ona najzaslužnija za uspeh svog tima, te da sada ima priliku da pomogne Srbiji da po prvi put osvoji Fed Kup. Takođe je pohvalio i ostale kandidatkinje uz očekivanja da će dueli u finalu biti tesni.

BNP Paribas Heart Award je nagrada koju su zajednički uspostavili BNP Paribas i ITF. Ona ima za cilj da prepozna igrače koji su pokazali izuzetnu hrabrost na terenu i posvećenost svom timu.

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   Fed kup, Jelena Janković, Paribas Heart Award, Teniserke, Vesti, WTA nagrade, Češka- Srbija