13/06/15 - 14:38h

Jelena bez finala u Hertogenbošu!

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale WTA turnira u Hertogenbošu! Bolja od naše igračice bila je Švajcarkinja Belinda Benčić rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3, nakon jednog sata i 29 minuta tenisa. U nedeljnom finalu rivalka Belindi biće pobednica meča Đorđi – Bertens.

J. Janković33
B. Benčić66
Jelena Jankovic

Jelena Janković je gotovo u čitavom meču bila u zaostatku u odnosu na mladu Švajcarkinju, a i pored podatka da je u procentu prvog servisa bila bolja od rivalke, naša igračica nije uspela da slavi. Uzrok tome leži u više osvojenih poena za Belindu pri prvom i drugom servisu i bolje korišćenje brejk lopti, jer je Benčić u tom segnetu igre imala 4/6, a JJ svega 1/7. Srpkinja će danas još jednom na teren u Hertogenbošu, jer igra finale u dubl konkurenciji sa Anastasijom Pavljučenkovom.

Meč je počeo sjajno za teniserku iz Švajcarske koja je brejkom u drugom gemu došla do velike prednosti, koju je i potvrdila za startnih 3:0. U nastavku je JJ imala priliku da uzvrati u petom gemu, nije ju iskoristila, a kada je Belinda Benčić servirala za set naša igračica nije iskoristila dve brejk šanse. Na kraju je Švajcarkinja bila smirenija i preciznija te je osvojila set sa 6:3.

U drugi deo igre opet Belinda Benčić ulazi bolje. Teniserka iz Švajcarske sada pravi brejk u prvom gemu, uspeva da ga materijalizuje i dolazi do početnih 2:0. U daljem toku seta prilika za brejk nije bilo do šestog gema, kada Srpkinja konačno koristi šansu da oduzme servis protivnici i tako dolazi do izjednačenja – 3:3. Međutim, Jelena Janković već u sledećem gemu igra loše, dozvoljava rivalki da dođe do brejk prilike, a Švajcarkinja koristi treću šansu nakon izjednačenja i vodi sa 4:3. Jelena je već u sledećem delu imala 15:40 i dve prilike da vrati izgubljeno, a kada ni to nije iskoristila dozvolila je rivalki da joj još jednom oduzme servis i postavi konačnih 6:3 i u drugom setu.

Belinda Benčić rođena 1997. godine i 33. na WTA rang listi će se u finalu sastati sa boljom iz meča Đorđi – Bertens. Turnir u Hertogenbošu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.
Srpkinja će danas još jednom na teren u Holandiji, jer nju i Anastasiju Pavljučenkovu očekuje finale dubla u kome se sastaju sa parom Muhamad/Zigmund.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti