11/02/17 - 15:05h

Jankovićeva prebrodila prvu rundu kvalifikacija u Dohi!

Srpska teniserka Jelena Janković uspešno je startovala u kvalifikacijama za glavni žreb turnira u Kataru.

Zimbio.com

Jelena Janković je prošla prvu rundu kvalifikacija VTA turnira u Dohi.

Ni ovaj, kao ni nekoliko prethodnih mečeva odigranih od početka godine, naša teniserka nije uspela brzo da završi. Za trijumf protiv Japanke Nao Hibino, 102. igračice sveta, bilo joj je potrebno dva sata i 22 minuta igre – u tri seta, na kraju je slavila sa 7:5, 4:6, 6:3.

Iako je pretrpela brejk već na startu uvodnog seta, Jankovićeva je uspela da uzvrati u šestom gemu. Četiri gema kasnije ona propušta tri brejk-set lopte da okonča ovaj deo igre, ali svoju šansu ipak koristi pri narednom servisu rivalke za 1:0.

U drugom setu Jelena uspeva da nadonkadi jedan od dva rana brejka koja pravi Japanka, pa je meč otišao u treći set – u kome je viđeno čak pet brejkova. Srpska teniserka je bila na pragu poraza, ali je uspela da dobije šest gemova u nizu za konačni trijumf.

U polufinalu kvalifikacija za glavni žreb turnira u glavnom gradu Katara Jelena se sastaje sa 98. teniserkom sveta, Risom Ozaki.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 710.900 dolara.

Teme:   Jelena Janković, Vesti, WTA