02/10/16 - 12:20h

Jankovićeva poražena u prvom kolu Pekinga

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u drugo kolo WTA turnira u Pekingu, pošto je na startu poražena od Francuskinje Kristine Mladenović sa 2:1 u setovima.

J. Janković376
K. Mladenović657

Jankovic

Jankovic

Jelena je bila odlična na prethodna dva turnira u Kini, ali je na najvažnijem poražena već na startu. U vrlo kvalitetnom i dramatičnom meču, Kristina Mladenović je odnela pobedu u taj-brejku trećeg seta, u prvom međusobnom duelu protiv iskusne Srpkinje. Borba je trajala čak dva sata i 47 minuta.

Naturalizovana Francuskinja se u drugom kolu sastaje protiv osmog nosioca, Amerikanke Medison Kiz.

Jedino uvodna dva gema nisu bila neizvesna u prvom setu. Nakon sigurnih servis gemova, usledila su tri brejka u nizu, od kojih je dva napravila Francuskinja. U devetom gemu je i treći put oduzela servis rivalki, što e bilo dovoljno za 6:3.

Ipak, igra je implicirala da bi ovaj duel mogao biti rešen u tri seta, a tako je i bilo, iako je Mladenovićeva povela sa 3:0 u drugoj deonici. Jelena se nije predala i odgovorila je na pravi način – sa pet osvojenih gemova u nizu. Međutim, naša teniserka ponovo nije mogla bez drame, dozvolila je Francuskinji da izjednači na 5:5, ali je ipak osvojila naredna dva gema i odvela meč u treći set.

U njemu je viđena kulminacija neizvesnosti – Jelena je napravila brejk u prvom gemu, ali je Mladenovićeva uzvratila duplom merom, i došla u situaciju da servira za pobedu pri rezultatu 5:3. Srpkinja se još jednom vratila, izjednačila na 5:5, a potom propustila dve brejk loptu čijom realizacijom bi ona došla na korak do pobede.

Međutim, naredni gem je dobila sa nulom, a potom u odlučujućem taj-brejku povela sa 3:2. Ipak, od tog trenutka je Kristina počela da mnogo preciznije i agresivnije napada, od čega Jelena nije mogla da se odbrani. Sa pet uzasopnih poena zaradila je tri meč lopte, a drugu je iskoristila – 7:4 u taj-brejku.

Teme:   ATP u Pekingu, Jelena Janković