04/07/17 - 16:53h

Jankovićeva ispustila Radvanjsku u prvom setu

Crni niz Jelene Janković i dalje traje, pošto je u prvom kolu Vimbldona poražena od favorizovane Poljakinje Agnješke Radvanjske u dva seta.

J. Janković60
A. Radvanjska76

Jankovićeva je, s obzirom na lošu formu, očekivano poražena od 10. nosioca, ali je moglo biti drugačija da je iskoristila prilike u prvom setu.

32-godišnja Srpkinja je u dva navrata servirala za set – pri vođstvu od 5:4 i 6:5, ali je po tradiciji popustila u najvažnijim trenucima i dala protivnici šansu koju ova nije ispustila. Radvanjska je lako dobila taj-brejk sa 7:3, a potom protutnjala kroz drugi set bez pravog otpora Srpkinje, koja se mučila sa povredom leđa u tom periodu.

Radvanjska je u, jubilarnom 10. duelu osmi put savladala Jankovićevu i plasirala se u drugo kolo gde je očekuje bolja iz duela Keti Butler – Kristina Mekhejl. Poljakinja je najveći uspeh na Vimbldonu ostvarila 2012. godine, kada je igrala finale.

S druge strane, Jelena je zabeležila peti poraz u nizu i nastavila sa jako lošim rezultatima ove sezone.

Teme:   Jelena Janković, Vesti, Vimbldon