09/02/17 - 09:37h

Janko poražen nakon dva taj-brejka!

Srpski teniser Janko Tipsarević završio je učešće na turniru u Ekvarodu, porazom u drugom kolu od četvrtog nosioca Tomaša Belučija.

Twitter

Srpski teniser Janko Tipsarević doživeo je prvi poraz u singlu u ovoj godini nakon 11 uzastopnih trijumfa. On je izgubio u drugom meču na turniru u Kitu, u Ekvadoru, od Bezilca Tomaša Belučija, i to posle dva taj-brejka – 7:6 (10:8), 7:6 (7:2), posle 130 minuta igre.

Uprkos porazu, Janko je odigrao veoma dobar meč protiv brazilskog tenisera koji je 100. igrač na ATP listi, i samo je jedno mesto bolje plasiran od Srbina.

Na terenu je viđena velika borba od samog početka, kada je Tipsarević bio prinuđen da spašava četiri brejk lopte. Do kraja prvog seta ipak nije bilo brejkova, pa je ovaj deo igre rešen u produžetku. Janko uspeva da spasi čak šest set lopti, potom je i sam imao jednu da završi set u svoju korist, ali gubi naredna dva poena na svoj servis i Beluči koristi prvu narednu šansu.

Po jedan razmenjen servis u nastavku igre odveo je i drugi set u taj-brejk u kome brazilski teniser dolazi do dva mini brejka i prvu meč loptu pretvara u poen za plasman u narednu rundu takmičenja.

On će u četvrtfinalu igrati protiv Rensa Oliva iz Argentine, koji je bio bolji od Santjaga Hiralda iz Kolumbije – 7:6 (7:3), 2:6, 6:3.

Janko je završio takmičenje i u dublu gde je sa Radživom Ramom poražen od Gonzala Eskobara iz Ekvadora i Huana Pabla Paza iz Argentine rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 10:8 nakon 63 minuta igre.

Turnir u Kitu igra se za nagradni fond od 482.060 evra.

Teme:   ATP 250, Janko Tipsarevic, Vesti