Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da prođe prvu rundu Rolan Garosa.

J. Tipsarević6622
Ž. Sousa4766

Tipsarevic Dejvis Kup - Tasmajdan

Iako je poveo u meču protiv Žoaa Souse, Tipsarević nije uspeo da se izbori za povoljniji ishod meča, u kome je trijumfovao Portugalac sa 6:4, 6:7, 2:6, 2:6, nakon maratona od tri sata i 11 minuta u igri.

U prvom međusobnom duelu dvojice tenisera koji se nalaze jedan do drugog na ATP listi Janko je odlično odigrao u prva dva seta, a do brejka u početnom delu došao je u petom gemu, bez problema sačuvao prednost do kraja i poveo sa 1:0.

Twitter

U drugom nastavku je Sousa prvi oduzeo servis srpskom teniseru za 2:4, ali je Tipsarević stigao na 4:5. Pri rezultatu 5:5 Portugalac je dobio opomenu zbog prekoračenja vremena, a onda je pri Jankovom vođstvu 6:5 i 15:15 Sousa opsovao i sudija mu je oduzeo poen. Ovo je razbesnelo 59. sa ATP liste, i on je nakon rasprave sa Sedrikom Murijeom seo u stolicu sa namerom da nastavi meč tek po dolasku supervizora.

To je uzrokovalo pauzu od desetak minuta tokom koje se Sousa pribrao, prekinuo Jankov niz od četiri dobijena gema, spasao dve set lopte i potom u taj brejku došao do izjednačenja od 1:1 u setovima.

Gubitak seta na ovaj način očigledno se odrazio na igru srpskog tenisera, koji je slabije odigrao naredna dva nastavka, osvojivši samo četiri gema.

Naredni protivnik Sousi biće branilac titule Novak Đoković, koji je u tri seta savladao Marsela Granoljersa.

Teme:   Janko Tipsarevic, Rolan Garos, Vesti