10/04/15 - 08:49h

Janko eliminisan u drugom kolu (ATP Hjuston)

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u drugom kolu ATP tunira Hjustonu! Bolji od našeg tenisera bio je Kolumbijac Santijago Hiraldo rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:2), 6:3, nakon jednog sata i 35 minuta igre. Hiraldo će se u sledećem kolu sastati sa Džekom Sokom iz Amerike.

J. Tipsarević63
S. Hiraldo76
Photo by TenisUzivo.com

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u šestom gemu Janko Tipsarević oduzeo servis rivalu i došao do rpednosti od 4:2. Već u sledećem gemu Kolumbijac je uzvratio, a potom i materijalizovao stečeno za ijednačenje – 4:4. U daljem toku seta brejkova nije bilo, pa je pobednika odlučio taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Santijago Hiraldo, došao do prednosti od 3:1, a onda još dva puta oduzeo servis Janku za 7:2 i konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk i to u četvrtom gemu, kada je Santijago Hiraldo došao do prednosti od 3:1. U daljem toku seta Srbin nije mogao da uzvrati, te je Kolumbijac privao mirno set kraju i slavio sa konačnih 6:3.

Santijago Hiraldo će se u narednom kolu sastati sa Amerikancem Džekom Sokom, koji je eliminisao Španca Roberta Bautistu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Hjustonu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti