09/01/15 - 16:34h

Jakšićeva poražena na startu kvalifikacija, Hercog bolja od Australijanke! (WTA Sidnej)

Srpska teniserka Jovana Jakšić poražena je na startu kvalifikacija za glavni žreb WTA turnira u Sidneju. Jovana je pretrpela tesan poraz od hrvatske teniserke Done Vekić sa 1:2, po setovima 6:4, 3:6, 6:7(4) posle dva i po sata velike borbe.

Jovana Jaksic

Srpska teniserka je bolje počela meč, uspela je da iskoristi jednu od tri brejk prilike u prvom setu i da povede, ali je u nastavku prepustila inicijativu mlađoj Hrvatici, koja je to iskoristila da preokrene rezultat u svoju korist. Najpre je stigla do izjednačenja, a zatim je u odlučujućem setu slavila u neizvesnoj završnici, u taj-brejku, rezultatom 7:4. Dona Vekić će u narednoj rundi igrati protiv prve nositeljke u kvalifikacijama, Bugarke Cvetane Pironkove.

Slovenka Polona Hercog bila je uspešnija, pa je savladala svoju prvu prepreku na putu ka glavnom žrebu. Ona je u prvom kolu bila bolja od Australijanke Džesike Mur, koja je dobila specijalnu pozivnicu za nastup u kvalifikacijama. Rezultat je bio 6:2, 6:4 za Slovenku, a u narednom kolu će ukrstiti rekete sa Čehinjom Katerinom Siniakovom.

Teme:   Hrvatska, Jovana Jakšić, Kvalifikacije, Polona Hercog, Prvo kolo, Rang Lista, Region, Rezultati, Slovenija, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista