28/08/18 - 23:05h

JAČI OD VRELINE I FUČOVIČA: Đoković u drugom kolu US Opena!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD-a.

N. Đoković6366
M. Fučovič3640

Source: Matthew Stockman/Getty Images North America

Đoković je na startu ovogodišnjeg US Opena sa 3:1 u setovima nadigrao Mađara Martona Fučoviča.

U meču koji je trajao nešto manje od tri sata , srpski teniser je posle velike borbe slavio sa 6:3, 3:6, 6:4, 6:0.

Naredni protivnik Novaka Đokovića biće domaći igrač Tenis Sendgren, koji je u prvoj rundi sa rutinskih 3:0 eliminisao Viktora Troickog.

TOK MEČA:

I SET

Novak je odlično započeo duel protiv Mađara. Nakon sigurnog servis gema na otvaranju došao je i do brejka, a ranu prednost sačuvao je sve do kraja seta – 6:3.

II SET

U drugom setu postalo je izvesno da se srpski teniser muči na terenu. U šestom gemu Fučovič mu je oduzeo servis i poveo sa 4:2, a već nakon narednog gema Đoković je zatražio medicinski tajm-aut. Osim vreline, kao i u Sinsinatiju, imao je problem sa stomakom. Lekar mu je dao lek, posle čega su nastavili susret. Smanjio je Srbin prednost rivala na 5:3, ali je Mađar servirao za set i sa 6:3 došao do izjednačenja – 1:1.

III SET

Velika borba vođena je u trećoj deonici meča, a Novak je zabeležio neverovatan preokret. Fučovič je vodio sa 3:1, ali je srpski teniser uspeo da poravna rezultat na 4:4, a potom i da osvoji još dva gema za konačnih 6:4 i 2:1 u setovima.

Tokom trećeg seta, mađarskom teniseru je zbog iscrpljenosti dva puta ukazana medicinska pomoć.

IV SET

U pauzi između setova, prvi put u istoriji US Opena, igrači su dobili deset minuta pauze zbog ekstremnih vremenskih uslova. Pauza je više prijala Đokoviću koji je ekspresno stigao do vođstva od 3:0. Nastavio je srpski teniser u istom ritmu, a rivalu do kraja seta nije prepustio ni gem – 6:0.

Teme:   Grend Slem, Marton Fučovič, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti